Товарна біржа «Тернопільська агропромислова біржа» створена 18 серпня 1997 року на підставі Указу Президента України від 18.01.1995 року №63/95 та Постанови КМУ від 17.11.1995 року №916.
Біржі надано висновок Координаційної Ради Кабінету Міністрів України про її відповідність вимогам щодо надання послуг з укладання угод купівлі-продажу на ринку України. Вона включена в перелік товарних бірж №3, згідно вимог, затверджених постановою КМУ від 19.10.1999 року №1928.
ТБ ТАПБ є єдиною легітимною сертифікованою біржою в Тернопільській області, яка входить до складу асоціації «Союз бірж України.
Протоколом засідання колегії Держрезерву від 26.07.2003р. ТАПБ визнана уповноваженою біржею західного регіону України по роботі з державними ресурсами і згідно постанови Кабінету Міністрів від 26.12.05р. №1285 ТБ «Тернопільська агропромислова біржа» працює з об’єктами державного цінового регулювання, забезпечуючи продовольчу безпеку держави.

ТБ ТАПБ проводить діяльність на підставі Закону України “Про товарну біржу”, Господарського Кодексу України, чинного законодавства, внутрішніх нормативно-розпорядчих документів ТАПБ, Угоди з Фондом державного майна України на продаж державного майна, Висновку Міністерства аграрної політики України про відповідність щодо надання послуг, пов’язаних з використанням коштів державного бюджету, укладення та реєстрації зовнішньо-економічних контрактів, а також акредитації в ДПА України щодо продажу активів, які перебувають у податковій заставі.

Наявність сучасних технічних засобів та штату ліцензованих спеціалістів, що відповідають всім конкурсним вимогам Кабінету міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна України, Держгеокадастру України, Державної фіскальної служби України до  ліцензіатів, дозволяє проводити аукціони та біржові торги на високому професійному рівні згідно вимог часу, неухильно дотримуючись чинного законодавства.

Напрямки діяльності:

  1. Державне та комунальне майно

На підставі укладених договорів з 2001 року ТБ ТАПБ співпрацює з Фондом державного майна України з продажу майна, що перебуває у державній та комунальній власності.

  1. Земельні ділянки

Державним комітетом України із земельних ресурсів біржі видано ліцензію №583315 від 14.04.2011 року на право проведення земельних торгів.

  1. Податкова застава

З 2001 року Державною фіскальною службою України ТБ ТАПБ регулярно надаються повноваження на проведення біржових торгів та організацію аукціонів з реалізації майна та інших активів платників податків, що знаходяться в податковій заставі.

  1. Майно підприємств-банкрутів

Одним із напрямків діяльності ТБ ТАПБ – є організація та проведення аукціонів з продажу майна підприємств боржників, як в процедурі санації так і в процедурі ліквідації.

  1. Необроблена деревина

З 2005 року згідно Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, затвердженого Наказом Держкомлісгоспу України від 19.02.2007р. №42, ТБ ТАПБ проводить аукціони з продажу необробленої деревини лісових господарств Тернопільської області.